Puberta

1. ledna 2010 v 14:17 |  Diary
No nazdar hOdiny, mám pOcit, že se mnou tak trOchu začíná mlátit puberta.
ChOvám se prOstě divně. A kluci v pubertě se za mnOu otáčejí Snažím se cO nejmíň vrtět svým Obřím zadkem, ale OnO tO nějak... nejde. A ani nezabíráPřitOm bych neřekla, že bych byla schOpná vyhrát Miss, ale taky nejsem mOc Ošklivá. A mám prOblémVšichni kluci jsOu táák hrOzný.

Ještě nikdy se mi nestalO, že bych nebyla zabOuchnutá. Ale teď je tO tady.

A cO je tO vlastně puberta?!1421!

Puberta (česky také dospívání) je období a proces tělesných změn, při kterých se tělo dítěte mění na tělo fyzicky dospělého člověka schopného se rozmnožovat. Puberta je inicializována hormonálními signály z mozku do pohlavních orgánů. V odpověď produkují pohlavní orgány různé hormony, které stimulují růst, funkci nebo proměny mozku, kostí, svalů kůže, vnitřních a pohlavních orgánů. Růst se zrychluje v první části puberty a vrcholu dosahuje na konci. Před pubertou se tělesné odlišnosti mezi chlapci a dívkami omezůjí pouze na oblast genitálií. Během puberty se rozvinou rozdíly ve velikosti, tvaru, kompozici a funkci tělesných struktur a systémů. Nejvíce zřetelné to je u tzv. druhotných pohlavních znaků.
Velice zajímavý pOznatek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MiShuLee* MiShuLee* | Web | 1. ledna 2010 v 16:29 | Reagovat

ach,tvoje problémy bych hctěla míít =D ale neboj,toto sem si taky prožila a první láska aaa :] i když moc dobře to teda neskončiloo noo =D...a jó ráda spřátelím :] koukám,že asik ten blog teprve rozjíždíš takže si tě pudu přidat :]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama